Reis met de zintuigen
In het kort:
Lestijd: 10:00 tot 17:00
Inclusief: Syllabus, koffie/thee, certificering
Exclusief: Lunch, boeken, parkeergeld
Natuurlijk heeft u geleerd te diagnosticeren als noodzakelijke eerste stap in uw behandeling. Hiervoor hanteren we verschillende instrumenten, de DSM 4, de eigen ervaring, maar ook wat roept deze cliënt bij ons op?
De energie die door ons lichaam stroomt wordt geleid via energiebanen, ook wel meridianen genoemd. In deze banen zitten bepaalde punten waar de energie een ophoping bereikt. Deze energiepunten worden aangeduid met het Sanskriet woord chakra. Aan de voor- en achterzijde van het lichaam worden zeven hoofdchakra's onderscheiden.
Chakra's hebben een grote invloed op het psychisch en lichamelijk evenwicht. Vaak wordt de energie van bepaalde chakra's onderdrukt of geblokkeerd, waardoor je uit je evenwicht kunt raken. Wanneer de chakra's goed functioneren, zorgen ze ervoor dat je energiek en evenwichtig kunt leven.
Chakra psychologie laat zien hoe de chakra's als hulpmiddel bij diagnose en heelwording gebruikt kunnen worden. Hierbij speelt de intuïtie een grote rol. De intuïtie is naast de ratio een belangrijk instrument, wat ook niet altijd even goed is afgestemd. In deze workshop leert u op speelse wijze uw intuïtie aan te scherpen door middel van het wakker maken van de zintuigen. Ook de chakra's spelen hierbij uiteraard een grote rol.
Verder is het vooral een 'verwendag" met een ontspannend karakter, waarbij U collega;s ontmoet en zorgt voor uw eigen inspiratie en zo nodig eens een dag kunt bijtanken. Immers we geven veel, en het is belangrijk ook goed voor ons zelf te zorgen!
Doel
Tijdens deze praktijk professionaliseringsdag leert u het chakra systeem te beschrijven, het aanscherpen, wakker maken of verder ontwikkelen van de zintuigen door middel van ervaringsgerichte oefeningen, waarbij alle zintuigen aan bod komen. De methodiek van deze dag kunt u voor uzelf als ook bij uw cliënt toepassen.
Doelgroep
Therapeuten, coaches, een ieder die met cliënten werkt
Programma
Het programma van de bijscholing is als volgt:
- inleiding
- Introductie over de chakra's
- Breng uw chakra's in kaart
- Ervaringsgerichte oefeningen met de zintuigen
- Oefening in het 'lezen" van de chakra's
- Breng uw eigen chakra's opnieuw in kaart
- Eindontspanning
- Evaluatie
- Afronding
Docent:
Rita GrasRita Gras werkt sinds 1995 als docente, trainer, supervisor en assessor aan de Nederlandse Academie voor Psychotherapie te Amsterdam, waar zij zelf ook haar opleiding heeft gevolgd. Zij heeft een praktijk voor Integratieve hypno-psychotherapie in Haarlem. Bovendien is zij 25 jaar als yogadocente werkzaam geweest en heeft zij veel ervaring op het gebied van lichaamswerk en ademhalings- en meditatie-oefeningen. Haar passie ligt bij psychosomatiek en de mogelijkheden die trance biedt bij de behandeling van deze klachten. Dit verklaart ook haar belangstelling en specialisatie in PDS en aanverwante ziektebeelden zoals de ziekte van Crohn en Colitus Ulcerosa. Naast de opleiding van therapeuten tot PDS-specialist, is zij nu druk bezig met de voorbereiding van een opleiding voor PDS-management voor kinderen.
Geaccrediteerd bij:
SKB, NVPA, NGVH, NAP, NBGT, NCSV, NFG
Oud-deelnemers waren o.a. lid van:
NBVH, NVPA, SRBAG, GIG, VIT, LVPW






1941 BB Beverwijk